SOLIDARNOŚĆ OŚWIATA – Komisja Międzyzakładowa nr 387 w Warszawie

Witam Wszystkich!

 

Zapraszam na zebranie w dniu 26.10.2021 r. o godz. 16,00 jak zwykle w ZS Łączności (nasza siedziba).

Jednocześnie przesyłam do wywieszenia na tablicach materiały związane z naszymi protestami odnośnie rządowych planów  zmian w statucie nauczyciela.

Musimy być na bieżąco z tymi sprawami, gdyż jest to bardzo ważny moment dla całej oświaty i naszym w tym udziale, pamiętając jednocześnie o wcześniej podpisanym porozumieniu z rządem w 2019 r.

Nie możemy więc dać się manipulować ZNP, że to oni tacy mądrzy występując teraz o uzależnienie podwyżek od średniej krajowej, ale także musimy mocno akcentować naszą niezgodę na niekorzystne zmiany w Karcie Nauczyciela i innych aktach prawnych.  

To nie My przystępujemy do poparcia ich postulatów, tylko oni zagarnęli nasze, a nasz protest jest autonomiczny.

Następnie proszę o zorientowanie się czy posiadacie w Waszych placówkach flagi naszego związku, jeżeli nie to proszę jak najszybciej dać nam znać i ew. odebrać z naszego biura, gdyż nasze władze związkowe obligują nas do ich wywieszenia. Jednak moment zainstalowania na obiekcie musi być zsynchronizowany (poprzedzony) pismem od naszej Komisji Międzyzakładowej do dyrekcji placówki o czym powiadomię Was w najbliższym czasie.

* nadal są nieodebrane kalendarzyki przez niektóre placówki

* na zebraniu będą również do odebrania zaproszenia dla odznaczonych srebrną i złotą odznaką Krajowej Sekcji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ ,,Solidarność”,

* tradycyjnie już prosimy także (w okresie Wszystkich Świętych) o pomoc przy rozniesieniu zniczy z naklejką ,,Solidarności” na groby naszych zmarłych członków, na niektóre cmentarze.

 

Do zobaczenia na zebraniu!

Jerzy Smolinski

Informacja Sztabu Protestacyjnego – 19.10.2021

plakat nr 6

Plakat nr 1

Kody protestu

Plakat 6a