SOLIDARNOŚĆ OŚWIATA – Komisja Międzyzakładowa nr 387 w Warszawie

Stanowisko w sprawie działań ZNP

Witam Wszystkich serdecznie!

W związku z licznymi pytaniami odnośnie akcji ZNP, informuję, że NSZZ ,,Solidarność” nie bierze udziału w jakiejkolwiek formie popierającej te działania. Nasi członkowie nie powinni niczego podpisywać (np. kart referendalnych), ani też nie przeciwstawiać się ich działaniom.

Jednak w przypadku natarczywości i nagabywania nas na dyskusję o ich sporach zbiorowych mających w konsekwencji skutkować strajkiem podaję kilka faktów świadczących o hipokryzji takiego postępowania:

 

  1. W 1999 r. przewodniczący ZNP nie chciał wprowadzić reformy rządu Jerzego Buzka powołującej gimnazja /była nawet głodówka/.
  2. W 2015 r. pomimo szumnej zapowiedzi w mediach przez prezesa Broniarza,  ZNP nie przystąpiło do sporów zbiorowych razem z naszym związkiem w sprawie podwyżek dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Była wtedy ogromna szansa na sukces, gdyż był to okres kampanii wyborczej.
  3. Rok temu z kolei, prezes Broniarz podpisał porozumienie z lewicą, która opowiedziała się za powrotem do ośmioletniej podstawówki. teraz gorąco wspiera polityków części opozycji w działaniach, które miałyby zablokować reformę.

Jeszcze raz chciałbym zaznaczyć, że nie jest naszym celem wywoływanie niepotrzebnych dyskusji i sporów.

Pozdrawiam – Jerzy Smoliński

 

*Przypominam o zebraniu KM 387 i Przewodniczących Placówek w dniu 28.02.2017 r. o godz. 16,00. JS.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 × 3 =