SOLIDARNOŚĆ OŚWIATA – Komisja Międzyzakładowa nr 387 w Warszawie

Felieton inauguracyjny !

jsmolinski

Witam serdecznie po długiej przerwie spowodowanej koniecznością zamknięcia starej i uruchomienia naszej nowej strony internetowej, której adres, mamy nadzieję stanie się wkrótce popularny nie tylko wśród naszych członków.

Dużo się działo w tym czasie. Przede wszystkim nastąpiła zmiana władzy w Polsce. Prezydentem Rzeczypospolitej został Pan Andrzej Duda, a stery Rządu przejęła partia Prawo i Sprawiedliwość. Ministrem Edukacji Narodowej została Pani Anna Zalewska i to jej przypadło w udziale przygotowanie i wdrożenie w życie wielkiej reformy Polskiej Oświaty zapowiadanej w programie wyborczym PiS.

Dziś jesteśmy już po przyjęciu przez Rząd jej ogólnych założeń, choć na ogłoszenie  nowych podstaw programowych poszczególnych przedmiotów musimy jeszcze poczekać kilka dni.

Jako związek zawodowy przede wszystkim interesuje nas program osłonowy dla pracowników oświaty w likwidowanych placówkach. A głównie chodzi nam o:

      – przywrócenie praw do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę (art.88 KN),

      – wydłużenia stanu nieczynnego do 12 miesięcy,

      – wprowadzenia programu dobrowolnych odejść z zawodu za odpowiednią

        rekompensatą finansową, a także

      – podniesienie naszych płac o godne kwoty np. 20%, w jak najszybszym   terminie.

Konkretne ustalenia naszych żądań zapadną na posiedzeniu KSOiW w dniach 17. i 18.XI.16 r. w Łodzi, o których nie omieszkamy Was natychmiast poinformować.

Obecnie również staramy się uzyskać od władz samorządowych objętych zasięgiem naszego działania jak  najwięcej informacji o planowanej  restrukturyzacji  i  rejonizacji placówek podlegających tej reformie.Otrzymaliśmy także już informacje o średnich wysokościach dodatków  motywacyjnych z niektórych warszawskich dzielnic, o które wystąpiliśmy 3 tygodnie temu.

Na koniec chciałbym Wszystkich  zaprosić do częstego zaglądania na naszą stronę i przekazywania nam swoich uwag i sugestii odnośnie jej funkcjonowania.

Serdecznie pozdrawiam – Jerzy Smoliński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć × cztery =